top of page

Ahoj

Níže je krátký příběh o mě a cestě k mindulness.

O mě

Narodil jsem se v Pardubicích, od dětství jsem měl rád sport, přírodu a blbnutí s kamarády. Časem jsem přibral i knížky. Zajímaly mě ty dobrodružné, ale i tajemné, sci-fi a fantasy.  Na střední jsem lehce zavadil o první meditace a jógu. Už tehdy jsem si myslel, že svět toho nabízí více než běžně vnímáme. Střední a vysokou oboje chemie v Pardubicích jsem zvládal, ale bylo to období hodně nahoru a dolů. Na jednu super, svoboda, zábava na stranu druhou problémy dospívání a některé nedořešené věci, ve kterých jsem se motal. 

   Po škole jsem pracoval jako technolog a později manažer oddělení projektů v SGO Isover, poté jsem rekonstruoval bytový dům, který následně naše rodina pronajímala. Volné místo jsem se rozhodl vyplnit vědou a ve 33 nastoupil na doktorát z chemie. Několik následujících let bylo pro mě velmi náročných, s novou prací (vědec učeň) jsem si nebyl vůbec jistý, s manželkou jsme byli akorát čerství rodiče (máme dva kluky) a zároveň se starali o mého dědu. Právě tehdy jsem sáhl na druhé dno. Cesta z toho ven vedla přes denní cvičení jógy a později pravidelnou meditační praxi.

   Následovali dva důležité mindfulness kroky, tím prvním byla účast v 8týdenním mindfulness kurzu 2017 u nynějšího kamaráda Honzy Buriana a tím druhým účast na ročním výcviku lektorů mindfulness programu RMT (Relationship Mindfulness Training) 2018-19 u kamarádů Marka Vicha a Honzi Buriana. Po útoku Ruska na Ukrajinu jsem vstoupil do Aktivních záloh AČR. Se skvělou partou kluků z Pardubického kraje jezdím na vojenská cvičení. Aktuálně pracuji na tři dny na Univerzitě a vedu projekt s cílem, aby se nám všem lépe dýchalo - kvalita vzduchu v interiéru. Dva dny jsem čistokrevný lektor mindfulness (čtvrtek a pátek).

Mezi věci které rád dělám je být se syny a manželkou, chodit do přírody, hrát na piano, čtení, občas lézt po skalách a učit to co mi pomáhá žít plnohodnotný život = mindfulness.

Podpis.png

S kamarády na ročním lektorském výcviku Mindfulness RMT 2018

Klid na skále

bottom of page